canlı destek
Fakültemiz Öğrencilerine Duyuru ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi 2020-2021 Öğrenim Yılı Akademik Takvimi

 

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi 2020-2021 Öğrenim Yılı Akademik Takvimi

 

FAKÜLTEMİZ ÖĞRENCİLERİNE DUYURU

  1. Fakültemizde 2020-2021 eğitim-öğretim dönemi 5 Ekim 2020 tarihinde başlayacaktır.
  2. 1. sınıflar 5-9 Ekim tarihleri arasındaki uyum haftası ile eğitimlerine başlayacaklardır.
  3. 6. yıl intörn eğitimi  14 Temmuz 2020 tarihinde yüz yüze başlamış olup, halen devam etmektedir.
  4. Tüm sınıflardaki teorik ve ilk üç sınıftaki bazı uygulamalı eğitimler, yıl boyunca toplam ders saatinin %40’ını aşmayacak şekilde çevrimiçi olarak yapılacaktır.
  5. Fakültemizdeki yüz yüze eğitimlerin 1 Aralık 2020 tarihinden sonra yapılması planlanmıştır.
  6. 4. ve 5. sınıflara yönelik gerçekleştirilecek olan uygulamalı eğitimler yoğunlaştırılmış pratik uygulamalar şeklinde, küçük gruplara bölünerek pandemiye uygun koşullarda yürütülecektir.
  7. Akademik takvim öncesi tüm öğrencilere 21 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında  pandemi uyum eğitimi ile 4. ve 5. sınıflara ek olarak İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi verilecektir.
  8. 4. ve 5. sınıf staj bloklarında teorik derslerin çevrimiçi olarak tamamlanmasının ardından klinikte hasta başı eğitimlere ek olarak dijital ortamda hasta görüşmesi, olgu tartışması, makale değerlendirmesi, ödev ve proje gibi öğretim teknikleri ile zenginleştirilecektir.
  9. Ölçme değerlendirme kapsamında, Blok Ara Sınavları ödev şeklinde, Gelişim Sınavları çevrimiçi, Blok/Staj Bloğu Yazılı Sınavları ve Uygulamalı Sınavlar ile Klinik Rotasyon Sınavları yüz yüze yapılacaktır.
  10. Pandemi koşullarındaki değişikliklere bağlı olarak eğitim programı, kurul ve komisyonların görüşleri alınarak güncellenebilecektir.

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ